25.3.2021 - P1930790 - Prostejov - 12UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
ladam
Lovič
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 7. Augusta 2014, 08:32
Bydlisko: Popovice

25.3.2021 - P1930790 - Prostejov - 12UTC

Príspevok od užívateľa ladam » 6. Apríla 2021, 21:59

Typ sondy: RS41-SGP
HW: P1930790
Frekvencia: 402.1 MHz
Miesto vypustenia: Prostejov (WMOID:11747)
Dátum a časvypustenia: 25.3.2021 12:16
Dátum a čas nálezu: 25.3.2021 15:50
Posledné súradnice LAT LON: 49.171901 17.508704 ALT: 388m
Súradnice nájdenia LAT LON: 49.15709 17.50835 Google maps Mapy.cz Turistická

radiosonda opět padala k Napajedlám tak jsem utekl z rachoty dřív že snad potkám lovce co sebral radiosondu u Žlutavy

poslal jsem mail vaLinovi jestli nepojede se mnou na plaváčka poslední data byly přímo nad řekou a směr bohužel proti proudu...

jo ve vodě říkal jsem si ve vlaku že si možná i zaplavu když nebude jiná možnost cha chááá
ale vše bylo jinak jako vždy
hodně mě chybělo rádio cha chááá ale šel jsem do toho s tím že si nějak poradím

1. po příjezdu do Napajedel jsem se prodral mezi ploty k vodě a poslouchal na TTGO a odhadoval jak rychle se pohybují plovoucí předměty. TTGO NIC nezachytilo tak jsem se vrátil na cestu a šel k místu dopadu
2. první omyl z mostu jsem na protějším břehu někde v místě dopadu viděl hromadu balonu a kus dál ve vodě radiosondu ( TTGO na mostě ale NIC nedekodovalo když jsem přišel blíž k domělé radiosondě tak to byl kus polystyrenu né o moc větší jako radiosonda cha chááá no o balonu nemusím psát byl to zasukovaný igelit ale barva byla dokonalá

3.při prohlížení okolí jsem si ani nevšiml že TTGO dekodovalo polohu ( rychle vytáhnout foťák a fotit bohužel to byl jediný a poslední kontakt s radiosondou a navíc jsem vyfotil jen polovina displeje cha chááá

4.druhé asi špatné rozhodnutí zadal jsem souřadnice do GPSky a vzdálenost 1.7km mě nechala klidným To přece nemuže TTGO po zemi obsáhnout že ? tak jsem začal přemýšlat a to pak člověk dělá jednu hloupost za druhou.

5 další omyl ( na protějším břehu který je zarostlý se cosi lesklo jako by to byl pásek s čidly? a kus dál na větvích zase chumel.. ) no ale protože jsem přemýšlál tak jsem si říkál to je blbost kdyby tak pěkně ležela
tak ji musí TTGO hravě dekodovat v tom bude háček a už jsem věděl jaký no přece most radiosonda je pod ním vidí málo satelitů a dává špatnou polohu ... To se zdálo jako dobrý příběh tak hurá pod most pak na most na druhou stranu zase pod most a NIC smolík...

6. tak co už než půjdu po proudu ještě prozkoumat protější břeh jak se tam cosi lesklo ( byla to plechovka od piva)

7. nasraný že jsem se tak dlouho zdržel jsem vyrazil po proudu a kontroloval hladinu. Bohužel žádný rybář na obzoru (minul jsem souřadnice které se mě prvně zdály jako nesmysl a po dalších asi 300 metrech sláva první rybář pod deštníkem ( sice tvrdil že by si takové věci na hladině všiml ukazoval jsem mu noční PV radiosondu... ale moc mu nevěřím zdálo se mě že jsem ho né vyrušil , ale přímo vzbudil cha chááá )

další rybáři byli až skoro u jezu ve Spytihněvi ( ale ti se teprve chystali zase ale slubovali že pokud radiosonda doplave tak ji vyloví a nechají u hrázného )

8.pravděpodobný konec radiosondy nastal v malé vodní elektrárně. Sice k té mříži se nedá dostat, ale zdála se mě řídká aby radiosondu zadržela

včíl mě mrzí že jsem TTGO nevěřil při rychlosti 1km za hodinu bych ji zastihl ještě před jezem no ale co už aspoň že bylo tak krásně

https://mapy.cz/s/dohuzubova
Prílohy
IMG_5064.JPG
IMG_5068.JPG
IMG_5073.JPG
IMG_5078.JPG
IMG_5075.JPG

Napísať odpoveď