7.2.2021 - S2020148 - Praha - 00UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
flegi
Príspevky: 171
Dátum registrácie: 10. Decembra 2017, 17:55
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

7.2.2021 - S2020148 - Praha - 00UTC

Príspevok od užívateľa flegi » 29. Apríla 2023, 23:38

Typ sondy: RS41-SG
HW: S2020148
Frekvencia: 404.2 MHz
Miesto vypustenia: Praha (WMOID:11520)
Dátum a čas vypustenia: 7.2.2021 0:17
Dátum a čas nálezu: 29.4.2023 20:47
Posledné súradnice LAT LON: 50.19809 16.55089 ALT: 720m
Súradnice nájdenia LAT LON: 50.19809 16.55089 Mapy.cz

Po delší době neozónová sonda co si zaslouží log. Před týdnem sem si vytipoval pár sond v okolí co by mělo cenu hledat jako mrtvolky. Tato měla poslední souřadnice cca 35m nad terénem, takže daleko doletět nemohla. Na panoramě sem doma nenašel v okolí místo kde by se dalo zaparkovat co nejblíž k sondě, z jedné strany příkop a na druhé straně svah. A navíc silnice je tam dost úzká, akorát na dva osobáky a parkovat na hulváta u kraje se mě nechtělo. Tak sem se před setměním vydal alespoň obhlídnout kde by se dalo zaparkovat. Na místě sem zjistil že naprosto ideální místo na zaparkování sem v panoramě přehlédnul. U bývalé zastávky autobusu to bylo akorát na auto. Už se začalo stmívat, ale když sem v autě našel světlo a baterku, tak sem si vzal 7m sondekiller a šel se alespoň podívat na místo jak to tam vypadá. Po pár metrech v lese sem narazil na plot, tak sem se vydal podél něj. Po pár metrech byla brána, sice se zámkem, ale řetěz na kterém byl zavěšený někdo přestřihl. O pár metrů vedle byl vhod pro zvěř s padacími vrátky, jelikož cestou podél plotu sem směřoval přesně na souřadnice, tak sem zariskoval a šel podél ohrady z venku. Necelých 100m od posledních souřadnic orada zatáčela, takže bylo jasné že sem zvolil dobrou stranu. 30m od plotu sem našel na zemi značně ztrouchnivělou hromádku latexu, ale bez odvíječe. Vydal sem se teda k posledním souřadnicím a pokukoval po stromech. Už sem to chtěl vzdát ale za jedním stromem sem našel hromádku s něčím bílím co tam "nepatří" byla to takřka kompletní sonda. Asi nějaký houbař jí náhodně našel a ulomil spodek polystyrenu a sondu otevřel. Kromě jednoho malého kousku polystyrenu chyběli obě baterky, držák byl neporušený, takže nějaké zvíře si je určitě nevzalo. Někdo si teda vzal baterky a zbytek nechal v lese. Alespoň vše nechal na jednom místě a ne jako u jedné sondy co sem našel na poli u HK, tam někdo sondu rozlámal a poházel na několika metrech. Udělal sem ještě kolečko kolem ale baterky sem nenašel. Alespoň sem kousek od sondy posbíral zbytky dětského "narozeninového" balónku a plechovku od piva. Cestou zpátky k hromádce latexu mě něco bílého praštilo do oka - odvíječ s hrdlem z balónu, byl nezvykle asi 10m od latexu. Takže ze sondy na místě nakonec nezbylo nic. Cestou k autu sem ještě sebral jednu PETku. Sondu sem našel přesně po 2 letech, 2 měsících a 22 dnech.

Ještě na závěr doplním že mě umřel telefon, takže sem si alespoň prozatím pořídil "hloupej" tlačítkovej Alcatel 3088X. Koukal sem po parametrech těch nejlevnějších a zaujalo mě že kromě toho že umí LTE včetně datových přenosů (o VoLTE se nikde nic nepíše) tak umí i vytvořit Wi-Fi hotspot. Doma mám jeden "chytrý dotykáč" který má asi mrtvý 2G-4G modem. Vůbec nenalezne ani náznak signálu Jediný co mu funguje je Wi-Fi. Bohužel mu nejde taky GPS a Bluetooth nějak stávkuje a odmítá se spárovat s mojí externí BT GPS. Naštěstí Alcatel má GPS taky. Jsou v něm nainstalovány Google Maps, sice hodně ořezané, ale jdou zadat souřadnice a na mapě se taky ukazuje poloha telefonu, takže jako nouzovka jde použít. Jediný co telefon neumí (a pro mě docela zásadní), tak nejde nastavit jiný zvuk pro SMS než ty předinstalované. Kvůli tomu aby mě telefon bezpečně vzbudil i v noci když mám pohotovost v práci, tak na SMS mám 15 minutový zvuk sirény. Fotky z terénu jsou z Alcatelu, tak prosím omluvte kvalitu.

IMG_0001.jpg
IMG_0002.jpg
IMG_0003.jpg
IMG_0004.jpg
IMG_1822.JPG
IMG_1824.JPG
IMG_1825.JPG
IMG_1826.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: 7.2.2021 - S2020148 - Praha - 00UTC

Príspevok od užívateľa Pazar » 30. Apríla 2023, 06:27

Celý příběh je zajímavý a chvályhodný.
Děkujeme za úklid našeho stratosmetí, i když na úspěšnou repasi to nevypadá. ;-)
Proto očekáváme, že vše skončí správně vytříděné tam, kam patří.
Kvalita fotek pro tento účel plně postačuje, určitě jsou lepší než některé hodně
megapixelové a přitom rozmazané, zkrátka jsou čitelné a plně ilustrující.

Napísať odpoveď