7.11.2023 - DFM23063666 - Nurnberg - 12UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
dadi35
Krmič / Lovič
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 25. Novembra 2018, 14:02
Bydlisko: Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

7.11.2023 - DFM23063666 - Nurnberg - 12UTC

Príspevok od užívateľa dadi35 » 8. Novembra 2023, 12:27

Typ sondy: DFM17
HW: DFM23063666
Frekvencia: 405.67 MHz
Miesto vypustenia: Nurnberg (WMOID:10763)
Dátum a čas vypustenia: 7.11.2023 14:37
Dátum a čas nálezu: 8.11.2023 10:40
Posledné súradnice LAT LON: 49.818687 13.328826 ALT: 1486m
Súradnice nájdenia LAT LON: 49.8237528 13.3384781 Google maps Mapy.cz Turistická

Nestává se tak často, aby byla vypouštěna sonda z Norimberka a ještě méně častěji se stává, že dopadne blízko Plzně. To se tentokrát stalo, nicméně jsem to zjistil až večer a zrovna pršelo, nechal jsem tedy případné vyzvednutí na druhý den ráno. Ještě ten večer jsem psal známému, informoval jsem jej o dopadu sondy a ptal jsem se, zda se mu neválí náhodou na zahradě :-), ale nic takového se nestalo. Druhý den dopoledne jsem zajel do Ledec, zda někde sondu nenajdu. Procházel jsem se po polní cestě a zpozoroval jsem člověka, který se procházel také a občas koukl kolem sebe a sem tam do mobilu. Po chvilce se otočil a šel zpět naproti mne. Po dostatečné přiblížení padla věta "Taky pro sondu? ". Takže bylo jasné, že nás bude na hledání víc. Hledačem sondy nebyl nikdo jiný než LAAZN, tak jsem prohodili pár slov společně jsme hledali sondu dál. Vzhledem k tomu, že poslední údaje o sondě byly ještě z celkem vysoké výšky, bylo nám jasné, že okruh dopadu bude větší. Člověk se při hledání zaměřuje na svítivě bílé ležící věci a často se jedná např. o kapesníčky nebo nějaké jiné odpady. Když už jsme si mysleli, že sondu nenajdeme, tak jsme v dálce zahlédli ještě něco bílého o místního JZD a vydali jsme se tím směrem - tam jsme ale nedošli. Sondu, resp. padák se zbytkem balonu jsme zahlédli z polní cesty,
1.jpg
jak visí v koruně menšího stromu
3.jpg
a sonda si hověla v trávníku.
2.jpg
LAAZN se snažil padák s balonem sundat z koruny, ale byly tam zašmodrchané do větví, takže se provázek nakonec utrhl - neměli jsme s sebou navíc žádné pomůcky. Zbytek balonu s padákem tam tedy nakonec zůstaly,
4.jpg
nicméně pokud by o to měl někdo zájem, může si to jít sundat :-). Po maximálním možném "úklidu" jsme se vrátili zpět k autům, rozloučili se a každý se vydal svým směrem vstříc dalším zážitkům.
5.jpg

Napísať odpoveď