24.01.2013 - H2833871 - W - 00u - Pod Tatrami

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Peter
Lovič
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 27. Októbra 2011, 14:26
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov

24.01.2013 - H2833871 - W - 00u - Pod Tatrami

Príspevok od užívateľa Peter » 27. Januára 2013, 21:24

24-01-2013 00U . Wien . 405,00 MHz . H2833871 . SGPD

Nalez: 24-01-13 05:23, v hlbokom snehu v lese, N48.34007 E17.20937, Male Karpaty

Nocna masochisticka akcia v zasnezenych horach.

Sonda pristala v neznamom hornatom terene Malych Karpat, ale bolo to vzduchom necely kilometer od cesty a podla mapy tadial mala viest lesna cesta. Rozhodol som sa teda ist vyrazit na lov, kym este vysiela.

V terene sa rychlo ukazalo, ze som snehovu situaciu dost podcenil. Spociatku sa dalo kracat v stope motoroveho vozidla, ale bocna dolina veduca k miestu dopadu JZ smerom bola uplne zafukana neporusenou vrstvou snehu. Lesna cesta s mnozstvom hlbokych zavejov sa v polovici doliny jednoducho stratila. V snahe preniknut dalej som musel niekokokrat prejst cez potok, az som sa konecne dostal na miesto, kde bol jeden z pocetnych signalov vyrazne dominantny. Prichadzal zo zhruba smeru, odkial vyslala sonda poslednu polohu. Nasledoval umorny vyslap do strmeho svahu az k sonde. Tu som objavil az pri utlmenej 2*f.

Lezala zaborena v snehu, zvysok zostavy ostal zakliesneny na strome. Hruba sila nepomohla, silon sa odtrhol niekde hore.

Spiatocna cesta po vlastnych stopach uz bola jednoduchsia a pri aute som bol pomerne rychlo. Vycerpany, ale vyteseny zo zasluzeneho ulovku. Len si musim zapamatat, ze aj velmi podrobne mapy byvaju nepresne a ze ist do snehu bez navlekov je vazne hlupost.

Pozdravujem dnesnu Viedensku smenu a dakujem, ze mi nechali dlhy silon a nezapli casovac.

Lovu zdar.
Prílohy
ST.jpg
posledne minuty letu
mapa.JPG
zaznam trasy (modrou sonda, cervenou sonder)
IMG_5820.JPG
mam ta!
IMG_5823.JPG
pohlad v smere vrstevnic
IMG_5826.JPG
makke pristatie
IMG_5828.JPG
kultovy tanec okolo bielej skatule
IMG_5829.JPG
nedostupna cervena

Napísať odpoveď