5.2.2013 - H2834222 - Vieden - 12 UTC - Amelia

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Vlado
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 29. Októbra 2011, 16:17
Bydlisko: Brezno

5.2.2013 - H2834222 - Vieden - 12 UTC - Amelia

Príspevok od užívateľa Vlado » 7. Februára 2013, 19:28

Typ sondy: RS92-SGPD
HW: H2834222
Frekvencia: 403.0 MHz
Miesto vypustenia: Vieden
Dátum a čas vypustenia: 12:00 UTC
Dátum a čas nálezu: 5.2.2013, 14:30 UTC
LAT: 48.4659
LON: 18.8980

Tiráž by bola a odovzdávam slovo dievčatám...

Okolo pol tretej poobede sme, ja a moja spolubývajúca na intráku, konečne zaľahli do postele po únavnom dni v škole. Zrazu túto pokojnú atmosféru prerušil telefonát môjho otca, ktorý mi celý nažhavený volal, že mám rýchlo vyjsť pred intrák a pozerať sa smerom na Šobov, nad kopec, kde by mala spadnúť sonda. Rýchlo sme sa so spolubývajúcou obliekli a vyrazili pred intrák. Kamarátka o chvíľu na to spozorovala padajúcu červenú vec, presne tam kde sme sa mali podľa otcových pokynov pozerať, ledva sme to stihli. Po ďalšom telefonáte, sme na všetko odhodlané, s dobrodružstvom a zároveň pochybovaním o našich zdravých rozumoch, vyrazili na miesto kde spadla sonda. Celkom rýchlo sme sa dostali pod strmý kopec na ktorom sme dúfali, že sa sonda nachádza. Dlho sme neváhali a vyrazili sme kolmo hore. Plné topánky snehu, a ani zimné nepríjemné počasie nám v tej chvíli neprekážalo. Celé unavené sme konečne vyšli na hrebeň kopca, naše oči bystro prehľadávali každú korunu stromov, ale nevideli sme nič. Prešli sme hrebeňom smerom na sever, pod nami sa objavila malá dolinka a pred nami ďalší kopec. Rozhodli sme sa, že zídeme dolu do doliny a vystúpime na ďalší kopec. Ako sme schádzali a všade dookola sa obzerali, hľadajúc ihlu v kope sena, sme rovno pred nami spozorovali červený fľak na strome. Ihla v kope sena sa predsa zablysla! S menšími pochybnosťami či to je naozaj to čo hľadáme sme sa natešené vybrali rovno za tým. Prebrodili sa snehom, obišli pár súkromných, oplotených pozemkov, preskočili potok a konečne dorazili ku stromu, ktorý vysoko vo svojich konárov držal náš červený padák a ešte vtedy sme si mysleli, že aj sondu. Polemizovali sme nad tým, ako to dať dolu, keď sme zbadali bielu šnúrku idúcu z hora až k zemi, celé sme boli šťastné, že to máme za čo potiahnuť dolu. Vyšla som trochu ďalej od stromu, aby som zdokumentovala ako moja kamarátka ťahá sondu dolu, keď medzi nami na zemi zo snehu vykúkala malá biela škatuľka, ku ktorej viedla tenká biela šnúrka. Pokus stiahnuť padák dolu tak úplne nevyšiel, preto že šnúrka, ktorá nám pripomínala dentálnu niť sa roztrhla. Nebol to však koniec nášho snaženia, preto že sme sa rozhodli, že na druhý deň pokus zopakujeme s kamarátmi lesákmi s ktorými bývame na internáte. Vďaka ich znalostiam sme si boli isté, že oni si s touto situáciou poradia.
Na druhý deň sa teda moja parťáčka vybrala s jedným lesným mužom po náš chýbajúci padák. Keď prišli na miesto boli sklamaní, lebo padák na strome nebol, všimli si však čerstvé stopy v snehu, ktoré viedli k nášmu stromu.
A tak našu internátnu izbu zdobí doletená, viedenská sondica s práve vymysleným menom: „Amélia z Viedne“.

Ja len dodám, že sonda dopadla 600m od miesta pozorovania a nálezca padáku môže svoj príbeh napísať na info@radiosonda.sk
Prílohy
Fot01.jpg
blizke jazierko s banskou vodou
Fot02.jpg
vysoko...
Fot03.jpg
...velmi vysoko
Fot04.jpg
tu jeee!
Fot05.jpg
mam ta!
Fot06.jpg
Fot07.jpg
Amelie jede domu...

Užívateľov profilový obrázok
om7aqa
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29. Októbra 2011, 12:02
Bydlisko: Valaská

Re: 5.2.2013 - H2834222 - Vieden - 12 UTC - Amelia

Príspevok od užívateľa om7aqa » 7. Februára 2013, 19:55

Gratulácia :)

Užívateľov profilový obrázok
Radim_OM2AMR
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 31. Októbra 2011, 17:18
Bydlisko: Vrbove, Brunovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5.2.2013 - H2834222 - Vieden - 12 UTC - Amelia

Príspevok od užívateľa Radim_OM2AMR » 7. Februára 2013, 20:36

No teda, dievcata, klobuk dole a hlboky uklon ! Najst sondu bez radia, gps a podobnych hraciciek... to je vynikajuci vykon ! Gratulujem ! ;-)

Užívateľov profilový obrázok
Dano_OM1ATS
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 26. Októbra 2011, 22:17
Bydlisko: Bratislava

Re: 5.2.2013 - H2834222 - Vieden - 12 UTC - Amelia

Príspevok od užívateľa Dano_OM1ATS » 7. Februára 2013, 21:16

Ako pise Radim neuveritelne, na prvu supu vidiet padat sondu a este ju aj najst na vizual, to sa teda nezadari kazdy den... a babam to uz vobec nie ! Perfektne gratulacia aj odo mna, hlavne za skvelu fotodokumentaciu. Taketo exoticke logy si vzdy rad pozriem. Raz darmo baby maju vyborneho instruktora :D

Užívateľov profilový obrázok
Braňo
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 26. Októbra 2011, 20:48
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5.2.2013 - H2834222 - Vieden - 12 UTC - Amelia

Príspevok od užívateľa Braňo » 7. Februára 2013, 21:21

Baby super, gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
Mitu
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 5. Decembra 2011, 13:56
Bydlisko: Bratislava, Podbrezova
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5.2.2013 - H2834222 - Vieden - 12 UTC - Amelia

Príspevok od užívateľa Mitu » 7. Februára 2013, 22:25

No co uz Vladova sonderska vychova :D gratulujem :D
Lovu zdar !

Napísať odpoveď