13.2.2013 – Praha Libuš – 12 UTC – H1243839 - O3

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Petr VEN
Lovič
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 1. Decembra 2012, 22:13
Bydlisko: Záryby, Kostelec nad Labem, ČR

13.2.2013 – Praha Libuš – 12 UTC – H1243839 - O3

Príspevok od užívateľa Petr VEN » 13. Februára 2013, 21:08

Typ sondy: Vaisala RS92 - SGPD + O3
HW kód: H1243839 + 6A25266
Frekvence: 403.797 MHz
Datum a čas vypuštění: 13.2.2013, 11:15UTC
Místo vypuštění: Praha Libuš
Datum a čas nálezu: 13.2.2013, 14:00 UTC
Místo nálezu: Hrubý Rohozec, západ
Souřadnice nálezu: 50.601865,15.150468

Info:

Byl jsem od rána v Kralupech nad Vltavou a v poledne se přesouval do Benátek nad Jizerou a domů. Cestou jsem se díval na predikci a komunikoval s Pavlem, co dnešní O3 sonda, jestli se někdo hlásil. Řekl jsem, že bych pro ni jel. Sice to bylo hodně z ruky, ale den byl pracovně úspěšný, chyběla už jen ta sonda. Cestou jsem se chtěl stavit pro dvě „mrtvolky“ z minulých dnů, ale pole jsou pod sněhem, nenašel jsem zatím nic a přesouval se pomalu do Mnichova Hradiště, kde jsem u kafé a bagety na ni čekal.

Domácí přijímač v Brandýse měl občas výpadky, ale v poslední fázi letu už ukazoval spolehlivě. Bohužel jen do výšky 4 km. Pavel sondu viděl až do 950 m a její poslední známou polohu mi upřesnil. Děkuji, Pavle. Byl jsem akorát na kopci a slyšel ji, jak kdyby ještě letěla. Ač touto dobou už pár sekund určitě ležela.

Když jsem přijel pod místo, kde byla naposledy slyšena v Praze, bylo jasné, že jsem přejel a musím zpět. Otočil jsem se a zajel do zahrádkářské osady. Signál zesílil a poslal mě spolehlivě doprava do slepé uličky mezi zahrádky a chatky. Zastavil jsem a doměřil přesný směr. Ušel 50 metrů a uviděl ji. Balón s padákem byl asi 5 m za plotem s ostnatými dráty a lanko vedlo napnuté severozápadně přes stromek na sousední pozemek podobně „zabezpečený“.

Když už jsem chtěl přelézt plot a vybíral nejvhodnější místo, vidím, že se celkem dynamicky blíží další auto a já mu bráním v jízdě. (Taky mě napadlo, že to mohou být majitelé pozemku, a byl jsem rád, že nejsem právě uvnitř…) Auto zastavilo těsně za mým. Šel jsem naproti, jestli mám poodjet. Byli to kolegové. Vyšli z auta bez rádia a antény. Jeden podržel bundu, druhý přelezl plot, vyzvedl sondu a byla jejich. Udělal jsem aspoň fotku kvůli číslu a stavu sondy. Polohu padáku a balónu už jsem nestihl. Byli rychlí.

Sonda ležela 633 m cca jižně od posledních GPS souřadnic z výšky 900 m.

Nalezení bylo snadné, mírný mráz, sníh, nerad ale lezu na soukromý pozemek, no… a pak Ti kolegové v patách. Najel jsem autem přes 150 km. Sonda se vrátí. To je hlavní. Je to hra.

Petr VEN
Prílohy
Situace_130213.JPG
Situační plán O3, 13.2.2013, Hrubý Rohozec, zahrádkářská a chatová kolonie u průmyslové zóny. ;-)
Situace_130213.JPG (71.52 KiB) 2791 zobrazení
HR1.jpg
hr2.jpg
Poslední pohled na sondu...

Užívateľov profilový obrázok
martinellicz
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Marca 2012, 17:41
Bydlisko: Kolín, CZ

Re: 13.2.2013 – Praha Libuš – 12 UTC – H1243839 - O3

Príspevok od užívateľa martinellicz » 13. Februára 2013, 23:19

Co k tomu dodat.. :-(

Užívateľov profilový obrázok
Petr VEN
Lovič
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 1. Decembra 2012, 22:13
Bydlisko: Záryby, Kostelec nad Labem, ČR

Re: 13.2.2013 – Praha Libuš – 12 UTC – H1243839 - O3

Príspevok od užívateľa Petr VEN » 13. Februára 2013, 23:40

Vlastně nic. Já taky jednou předběhl Buliho, ale nevěděl o něm, že tam jede, já to měl hned u práce. A pak jsem se podřídil kolektivu a nějaké koordinaci. Je to lepší, nežene se auto zbytečně, neprojíždí benzín, neztrácí čas.
I když tady to bylo trošku jiné. V Klánovicích jsme se sešli 4 sondeři u sondy a sondu měl logicky ten prvý, co ji našel, tehdy právě Buli. A to je správné a celkem logické. Však o nic nešlo, běžná sonda. Aspoň jsme se viděli, vyfotili a pokecali v lese.
Jindy jsem se potkal u sondy s Bulim a byl jsem s dcerou druhý, ale našla ji moje dcera (9 let) a on jí ji pro radost nechal. Bezcenná technika, jen trofej, ale holce udělala velikou radost, i do školy to donesla. Už si s tím nehraje, jak potkám někde Buliho, mám ji v autě pro něj. Je jeho. Viděl ji prvý a ještě ji pověsil na strom, kdyby přišel ještě někdo, aby nepokazil hru. Díky, Buli.

Napísať odpoveď