3.2.2013 - H2823512 - Wien - 12 UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Matus
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 3. Marca 2012, 18:18
Bydlisko: Bratislava

3.2.2013 - H2823512 - Wien - 12 UTC

Príspevok od užívateľa Matus » 16. Februára 2013, 17:59

Typ sondy: RS92SGPD
HW:H2823512
Frekvencia: 403 MHz
Miesto vypustenia: Wien
Dátum a čas vypustenia: 12 UTC
Dátum a čas nálezu: 3.2.2013 16:30
Miesto dopadu
LAT: 48.297778
LON: 17.4475
Miesto nálezu
LAT:48.3065
LON:17.444942

Sonda dopadla podla poslednej telemetrie na pole pri obci Kaplna. Po dohode na fore som sa rozhodol ze pojdem pre nu, nakolko Brano nebol na fore dostupny. Cca 2km pred miestom dopadu som zastavil a a pustil prijimac, no ten bol podozrivo ticho. Nasledovala kontrola spravnosti frekvencie, ale aj tak bez naznaku signalu. Nasledoval presun cca 600m od miesta dopadu , dalej som to autom neriskoval nakolko polna cesta bola dost rozbahnena. Po zaparkovani som v dialke zbadal znamu cervenu farbu padaku. Pesou chodzou som sa presunul k padaku a snazil som sa najst sondu, ale bez uspechu na snurovom systeme boli totiz prerezane snury ako vidno na kratkom videu. Zapol som teda radio a skusal som zameriavat, zachytil som relativne slaby signal ktory smeroval od obce Bahon. To uz ma prepadla beznadej ze sondu niekto odniesol a stihne ju vypnut :( , zbalil som teda padak do ruksaku a presunul som sa k autu s myslienkou ze idem domov. Samozrejme nedalo mi to a po prezuti zablatenych topanok som sa rozhodol ze sa pojdem povozit po dedine. Dohladanie smeru signalu nebolo vobec jednoduche, nakolko v dedine bolo mnozstvo falosnych odrazov. Po prichode do obce Bahon bol signal v urcitych miestach velmi silny, ale druha harmonicka stale nic. Po cca 5 minutach vozenia sa po Bahoni som vosiel do Potocnej ulice a zrazu sa objavil signal na 806Mhz. Signal na druhej harmonickej silnel, tak som zaparkoval pred nejakym rodinnym domom a tu uz signal siel naplno. Adrenalin zacal stupat, nasledovalo odladovanie o niekolko khz a tu uz sa smer signalu znacne zuzil. Este chvilu som zameriaval aby som si bol isty kde vlastne budem mackat tlacidlo zvonceka :) .V konecnom dosledku sa ukazalo ze som zaparkoval presne pred rodinnym domom kde sa sonda nachadzala. Po zvoneni nasledoval rozhovor s pani domacou a neskor panom domacim a vysvetlovanie o co vlastne ide ;) . Nakoniec sa pri brane objavila pani domaca so sondou a pribalovym letakom, no vyzerala dost vystrasena :) . Prva otazka typu ci som ich zameral ( v mojich rukach zbadala antenu a prijimac),a druha odkial som. Po kratkom rozhovore som ju upokojil, ze vsetko je v poriadku a nic sa nedeje. Pani mi sondu dobrovolne odovzdala. Este som v aute sondu odpojil a odfotil a siel domov. Na zaver prajem vsetkym sonderom vela uspesnych lovov sond aj takych, ktore maju tulave topanky :lol:

hotovo paint.JPG
Track log
sonda v aute.jpg
Sonda v aute
HW cislo.jpg
HW cislo

Užívateľov profilový obrázok
Radim_OM2AMR
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 31. Októbra 2011, 17:18
Bydlisko: Vrbove, Brunovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3.2.2013 - H2823512 - Wien - 12 UTC

Príspevok od užívateľa Radim_OM2AMR » 16. Februára 2013, 18:14

SGP havinovia :-)

Napísať odpoveď